2 клас

Тиждень : 18.05-22.05

Тема : Урок - концерт"Музика супроводжує нас кожен день"


Розгадай ребус!!!










Тиждень : 12.05-15.05

Тема: Узагальнюючий урок

Розгадай ребус!!!








Співаємо разом!!!




Тиждень: 04.05-08.05

Тема: Яскраві барви музичної весни


Концерт - це виконання музичних творів перед слухачем.Існує сольний концерт,у якому берез участь один артист, а також збірний, де виступають багато артистів.
Слово концерт має цн одне значення : 
Концерт - це великий інструментальний твір, що написаний для якогось музичного інструменту - фортепіано, скрипки або вілоончелі та симфонічного оркестру.







Тиждень : 27.04-30.04

Тема : "Великодній передзвін"

Є один із особливих дзвонів, звучання якого чути за багато кілометрів. Він сповіщає про свята та інші значні події.Цей дзвін називається Благовіст.

Композитори здатні за допомогою звучання інструментів симфонічного оркестру навіть відтворити звучання дзвонів. Прослухайте фрагмент із опери "Борис Годунов" "Великий передзвін" П.Мусоргського.







Тиждень: 21.04 - 24.04

Тема : "Щирий дух українського танцю".


Перегляньте відеозапис гуцульського танцю та дайте відповідь на запитання: 
- Які ви знаєте види танців?
 Пригадайте!!!

Народний танець відтворює народні традиції та має характерні рухи, ритми,костюми. Йому притаманне стихійне виятлення почуттів настрою, емоцій. Віе виконується впершу чергу для себе, лише потім ля глядача.

Найвідомішим народним танцем, який побутує в Україні, є гопак. 
Гопак - це традиційний український народний танець, що походить від козаків Запорізької Січі. Виконується у швидкому темпі з використанням стрибків, присядок, обертань та інших віртуозних танцювальних рухів, які супроводжувалися викриками "Гоп"!

Співаємо разом!!!

Тиждень : 13.04 - 17.04

Тема : "Сім сестриць - трудівниць". Ноти: тривалості нот.


Тривалість - це довжина звучання ноти.
Тривалість звука вимірюється шляхом рівномірного відрахування. За основу взято найдовшу в сучасній музиці тривалість - цілу, та шляхом поділу її та кожної наступної на два, утворюють інші тривалості - коротші.






Співаємо разом!!!



Тиждень : 06.04 - 10.04

Тема: " Звуки рухаються"


Перегляньте анімаційний фрагмент "Гама до -мажор" та дайте відповідь на запитання.
- Що зображено на нотному стані?
- Чим відрізняються різні нотки?
- Скільки ноток було на нотному стані?
Ви переглянули та почули звучання гами ("до-мажор"), познайомтесь із визначенням цього поняття.
Гама- це послідовність музичних звуків, які розміщено у висхідному чи нисхідному напрямку.
Ноти на нотному стані можна записати у висхідному порядку - знизу догори та нисхідному - згори до низу, що відповідає руху прослуханої мелодії.


Слухання музики: 1.Й.Штраус. Полька Трік-Трак




2.Л.Бетховен. Соната №20




Співаємо разом !!! 





Тиждень : 30.03-03.04

Тема: "Всі ці знаки чародії"

Давним - давно були два музичних королівства.
Перше - скрипкового ключа. У цьому королівстві жили і звучали м`які, ніжні і мелодійні ноти.Короля звали Скрипковий ключ. У нього була улюблена дочка - красуня Мелодія.

Друге королівство - Басового ключа.Короля звали Басовий ключ. У нього був стрункий у сильний син на ім`я Бас.

Жителі цих двох королівств сперечалися між собою, хто з них краще звучить, і через це вже давно не спілкувалися між собою,хоча жили недалеко один від одного. Між цими королівствами був красивий казковий ліс.

Одного разу принцеса гуляла в лісі і заблукала. Але це ще не найстрашніше, на неї напали розбійники. Їх звали Дієз, Бемоль і Бекар. Мелодія стала кликати на допомогу, із лісової гущавини вийшов вродливий юнак. Це був принц Бас. Він врятував принцесу Мелодію та вивів її з лісу.

Вони покохоли один одного і вирішили більше не розлучатись. Їм дуже хотілося помирити своїх батьків і жителів двох музичних королівств. Принцеса Мелодія і принц Бас були дуже добрі та розумні, вони придумали,як це зробити.

А тим часом король Басовий ключ і король Скрипковий ключ зібралися на полювання та завдяки випадку обидва короля зустрілися на галявині, де в цей час їхні діти, Бас і Мелодія мирно розмовляли .

Королі коли побачили своїх дітей, знову стали кричати та лаятися між собою, а розумний і мужній принц і ласкава, добра принцеса допомогли їм заспокоїтися, і королі, пробачивши один одному образи, зному стали друзями.

Минув деякий час, Бас і Мелодія одружились, і жили довго і щасливо в мирі і злагоді, радуючи своїх батьків і жителів цих королівств. І зному зазвучала гарна музика, де усі звуки ладнали між собою, і навіть розбійники Дієз, Бемоль і Бекар стали допомагати нотам - жителям будувати, створювати чудову, чарівну музику.






Ключ (музичний)- це знак,який визначає місцезнаходження нот на нотному стані. Він розташовується на самому початку нотного стану. Найбільш розповсюдженні ключі: скрипковий та басовий.



Співаємо разом!!! Пісня "Веселі нотки"


Тиждень : 16.03-20.03

 Тема : Світло і тінь у музичному настрої.

Сьогодні ми познайомимося  з двома мешканцями країни Музика, навчимося краще розуміти музичну мову.

Познайомтесь із двома братами - ладами...

Звуть мене сеньйор Мажор!            
Знайомству з вами радий!
Приношу усмішки вам я,
Та вся музичная сім’я.
— Ну а моє ім’я — Мінор,
І ось що вам скажу,
Що сум завжди мій компаньйон,
 Зі сміхом — не дружу.
Ось такі вони — брати-лади!
   Чи схожі вони між собою?
   Чи запам’ятали ви, як їх звуть?
   Хто з них веселун, а хто — сумний?

Мажор любить сонце та сміх, а Мінор — дощик і сум. Музичні звуки, зби­раючись біля Мажору, весело співають, сміються й радіють, а коли хочуть поспілкуватися з Мінором, то починають мріяти, згадують сумні хвилини та іноді плачуть. 

Робота з поняттями
З давніх часів слово «лад» означає мир, згоду та порядок, а в музиці лад — це злагоджене поєднання звуків різної висоти. Лад світлого, радіс­ного звучання — мажор; лад сумного, мрійливого звучання — мінор.

Слухання п'єси «Весела. Сумна» Л. ван Бетховена



   Яким є характер музики?
   Чи весь час музика однакова за настроєм?
Настрій у п’єсі змінюється тричі.


Тиждень : 09.03 - 13.03

Тема : "Весну закликаємо"

Дуже скоро весна-чарівниця стане повноправною господаркою нашої землі, і не лише в календарі,але й надворі. Тож давайте прикликати її сонячними та світлими веснянками. Я підготувала для вас їх цілий оберемок, та ще й  цікаві факти, пов’язані з весняними гуляннями.Веснянки — це пісні, які уславлюють хід весни, во­ни здавна відомі багатьом народам. У різних місцевос­тях України ці пісні називаються по-різному. Наприк­лад, у Галичині — це гаївки, галгівки, гагілки, на Воли­ні — рогульки, на Поліссі — маївки, молівки тощо.
 Назва «веснянка» об’єднує всі пісні, які співають на вулиці, на вигоні за селом від ранньої весни аж до Зелених свят.
Весна-красна надходить,
Свої крила підводить,
Над полями та гаями,
Над вишневими садами,
Над левадами студеними
Віє крилами зеленими.
Каже: «Земле, пробудися,
Квітом чистим одягнися!»
Убравшись у білі сорочки та заквітчавши голови вінками, дівчата водили хороводи, танцювали і співали, закликаючи весну:
Ой весна, весна, днем красна,
Що ти нам, веснонька, принесла?
Принесла я вам літечко,
Щоб родилось житечко,
Ще й озима пшениця
І усяка пашниця,
Благослови, мати, весну закликати!
Весну закликати, зиму проводжати!
Зимочка — в візочку,
Літечко — в човночку.
У хлопців же — своя розвага: поборотися, збудувати «живу» вежу, стаючи один на одного, позмагатися з бігу на швидкість. До участі у співанні веснянок парубків не допускали. Вони лише іноді зненацька підбігали до дівчат, порушуючи хоровод і «лякаючи» їх.
Співаючи веснянки, дівчата бралися за руки і утворювали коло, півколо, або ключ і рухалися в ритмі пісні. Якщо веснянка повільна, зазвичай ставали у коло, якщо швидка — творили ключ.
В Україні є один цікавий співочий звичай, який особливо подобається дітлахам. Навесні, тримаючи в руках печиво у вигляді пташки, малеча виходить надвір і виконує веснянку:
Пташок викликаю
З теплого краю:
Летіть, соловейки,
На нашу земельку,
Спішіть, ластівоньки,
Пасти корівоньки!
Коли хтось бачив навесні ластівку вперше, кидав їй услід жменю землі й промовляв: "На тобі, ластівко, на гніздо!" Це для того, щоб весна приходила швидше. Діти й дівчата, які мають на обличчі веснянки (ластовиння), 1 березня прохають у ластівки: "Ластівко, ластівко, на тобі веснянки, дай мені білянки!" — і біжать чимдуж, щоб умитися весняною водою. А якщо вперше бачать журавлів, то кажуть: "Веселики", бо якщо скажуть: "Журавлі", то будутьжуритися цілий рік.



Розспівка "Вийди, вийди сонечко"

Пісня "Весняний струмочок"



Комментариев нет:

Отправить комментарий